Biżuteria Antyczna

Biżuteria Antyczna – Arcydzieło jubilerstwa  minionych epok

Biżuteria Antyczna -  piescionek z brylantami i szmaragdemCo sprawia że  biżuteria antyczna osiąga taką wartość i jest tak bardzo pożądana przez koneserów? Na pierwszym miejscu jest jej wartość antykwaryczna najbardziej są cenione okazy z XIX i wcześniejszych wieków. To właśnie wtedy jubilerzy byli wspaniale wykształceni, a ich praca porównywalna była z dziełami wybitnych rzeźbiarzy czy malarzy. Cała biżuteria antyczna była wykonywana ręcznie co sprawiało że nigdy nie mógł powstać 2 razy identyczny przedmiot. Wykonanie niektórych okazów mogło trwać nawet wiele miesięcy. Można powiedzieć że jubilerzy w taką biżuterię wkładali serce i duszę . Dlatego też kupując biżuterię antyczną, szukają rzeczy charakterystycznych dla danej epoki, mogą to być: duże, okazałe ale lekkie formy biedermeier, płynne linie, ornamenty i asymetria w dziełach secesyjnych projektantów czy proste, geometryczne wzory art dèco, osoby które chcą posiadać biżuterię antyczną niezwykłą i niepowtarzalną już nie wystarczy zamówić ich u producenta .

 

Biżuteria Antyczna to niedościgniony wzór dla biżuterii współczesnej

Biżuteria Antyczna - XIX wieczne Viktoriańskie wykonanie

Kolekcje współczesnej biżuterii mają się nijak z prawdziwym ręcznym wykonaniem antycznej. Ci którzy kupują takową biżuterię muszą wykazać się żyłką poszukiwacza i odkrywcy. Do czasów współczesnych biżuteria antyczna nie zachowała się w wielu egzemplarzach , dlatego też ceny są bardzo wysokie i wciąż szybko rosną a kolekcjonerzy nie muszą się martwić o nabywców na nią. Na rynkach, ceny jakie osiągają biżuteria antyczna i przedmioty luksusowe biją prawdziwe rekordy , a wszystko za sprawą szybkiego bogacenia się biznesmenów, zwłaszcza chińskich i rosyjskich. Dynamiczny rozwój Państwa Środka, w którym kamieni szlachetne traktowane są jako talizman, doprowadził do sytuacji kiedy popyt przewyższył podaż co doprowadziło do wzrostu cen od kilku set do nawet kilku tysięcy procent. Jak wszędzie tam, gdzie upada komunizm i rośnie kapitalizm popyt na dobra luksusowe jest znaczący. Dziś na eleganckich przyjęciach dobrze widziane są panie obwieszone gustownymi wyrobami ze złota i kamieni szlachetnych, dobrze jest mieć na paluszku pierścionek z diamentem o idealnej brylancji jak i parze kolczyków z pięknymi brylantami. Również na takowych „imprezach”, antyczna biżuteria jest często omawiana. Dodatkowym atutem może być to jeśli takowy przedmiot jest częścią kolekcji, co dodatkowo podbija jego wartość. Modę na biżuterię z brylantami spopularyzowała słynna projektantka Coco Chanel, dopełniając nimi swoje kreacje. Jej misję podjęli znani jubilerzy: Cartier, Tiffany czy Bulgari. Rację miała

Marilyn Monroe , śpiewając, że: ,,Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” bo „pocałunek może być wspaniały, ale nie spłaci czynszu za twe skromne mieszkanie”.

Biżuteria Antyczna - Pierścionek z brylantami 1.2ct XIX - XX wiek       

Audrey Hepburn w słynnej ekranizacji „Śniadania u Tiffany’ego” śpiewała „To prawda, diamenty są wieczne. Miłości przychodzą i odchodzą, a one zostają”.

Brak możliwości komentowania