Biżuteria z diamentami


Zarówno biżuteria z diamentami jak i brylanty w dobie niepewnej gospodarki to idealna inwestycja.

Ekonomiści przyznają, że urokowi brylantów, złota i Biżuterii z diamentami trudno się oprzeć, szczególnie kobietom, jak mówiła

Marylin Monroe: „Brylanty to najlepszy przyjaciel Kobiety”.

 

Biżuteria z diamentamiKiedy biżuteria z diamentami dodają kobiecie szyku to Mężczyzn bardziej ekscytuje to, co da mu poczucie bezpieczeństwa, to co może dotknąć i schować w sejfie – zresztą kto by nie chciał mieć kilogramowej sztabki złota, bądź woreczka brylantów by móc się nimi chwalić w kręgu znajomych. Co kobiety najbardziej pociąga w biżuterii z diamentami? Odpowiedź jest jedna – Brylancja, czyli to jak diamenty mienią się w świetle, kochają je za wewnętrzny ogień który przy najmniejszym blasku światła tchnie w niego nowe, niesamowite życie, kochają je za to że inne kobiety patrzą na nie z podziwem że mają coś co dla innych jest niedostępne.

Możecie wierzyć lub nie ale kobiet które są w stanie oprzeć się pierścionkowi z karatowym brylantem jest tak mało jak brylantów na świecie. – Biżuteria z diamentami czy brylanty to swego rodzaju lokata, lub polisa na życie. Jaka by nie była koniunktura, jaki by się na świecie nie odbywał konflikt i nie patrząc na miejsce w którym się znajdziemy to : biżuteria z diamentami czy brylanty zawsze będzie łatwo spieniężyć bo nabywców na wyjątkowe rzeczy jest wielu.

 

Biżuteria z diamentami jako lokata to tkz. „Pewniak”.

Ostatnio zarówno wśród elit jak i klasy średniej na świecie wybuchł boom na inwestowanie w brylanty oraz biżuteria z diamentami, według badań w 2020 roku co 4 chińczyk będzie w posiadaniu przynajmniej jednego brylantu . Należy zauważyć że diamenty jest to źródło wyczerpalne, ich zasoby kurczą się w zastraszającym tempie, co sprawia że cena rośnie. Aż 48 procent światowej podaży brylantów trafia do sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie doskonale wiedzą w co inwestować w razie załamania gospodarczego. Co kilka tygodni słyszymy o nowych rekordach sprzedażowych w największych domach aukcyjnych takich jak: Sotheby’s, Bonham’s czy Christie’s. 15 maja na aukcji w Genewie pobito kolejny rekord sprzedaży Białego diamentu. Perfekcyjnie oszlifowanego, 102-karatowego diamentu, który osiągnął astronomiczną kwotę 26,7 milionów dolarów. Łącznie tego dnia został pobity rekord sumy za którą sprzedano całą biżuterię na kwotę 102,1 mln . Ostatnio bardzo modne zrobiły się pierścionki i kolczyki z diamentami(nieważne jakim, nawet najmniejszym, ale ważne żeby był). Każdy, kto zdecyduje się na zakup biżuterii z diamentami , bądź też samych diamentów luzem, powinien orientować się dlaczego dwa o diamenty o tej samej masie mogą mieć różną cenę. O wartości każdego z nich decyduje zespół czterech czynników tkz. 4C: masa(liczba karatów), kolor, czystość i jakość szlifu. Taką wiedzę powinien posiadać każdy inwestor czy kolekcjoner. Inwestycja w brylanty, złoto czy Antyczną biżuterię wymaga wiedzy i umiejętności. Takie osoby mają szansę obcowania z najbardziej wartościowymi egzemplarzami i unikatami. Na brylanty, złoto oraz biżuterię antyczne nie mają wpływu spekulacje, nie jest to giełda, gdzie często kupujemy coś na papierze i dziś to jest warte 200 zł a jutro już tylko 50, a później słyszymy od Maklera: że tak się zdarza. W tym wypadku sami decydujemy o ilości włożonych pieniędzy, a towar dostajemy do ręki i możemy z nim zrobić co chcemy. Taka inwestycja daje ogromną możliwości dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Brylanty i biżuteria antyczna to pewne inwestycje na pokolenia.