Srebrna Biżuteria Art Deco

Srebrna Biżuteria Art Deco – Jubilerskie Arcydzieło

Srebrna Biżuteria Art Deco

Co sprawia że  Srebrna biżuteria Art Deco jest tak popularna i poszukiwana przez ludzi lubiących piękno i kolekcjonerów? Na pierwszym miejscu jest jej wartość odtworzeniowa, najbardziej cenione są okazy  z XIX i wcześniejszych wieków. To właśnie wtedy jubilerzy byli wspaniale wykształceni, a ich praca porównywalna była z dziełami wybitnych rzeźbiarzy czy malarzy. Cała biżuteria antyczna była wykonywana ręcznie co sprawiało że nigdy nie mógł powstać 2 razy identyczny przedmiot. Wykonanie niektórych okazów mogło trwać nawet wiele miesięcy. Można powiedzieć że jubilerzy w taką biżuterię wkładali serce i duszę . Dlatego też Srebrna biżuteria Art Deco, z danej epoki, mogą to być: duże, okazałe ale lekkie formy biedermeier, płynne linie, ornamenty i asymetria w dziełach secesyjnych projektantów czy proste, geometryczne wzory, osoby które chcą posiadać biżuterię antyczną niezwykłą i niepowtarzalną już nie wystarczy zamówić ich u producenta .

Srebrna Biżuteria Art Deco – Sztuka Dekoracji

Srebrna Biżuteria Art DecoKolekcje współczesnej srebrnej biżuterii mają się nijak z prawdziwym ręcznym wykonaniem biżuterii Art Deco. Ci którzy kupują takową biżuterię muszą wykazać się żyłką poszukiwacza i odkrywcy. Do czasów współczesnych biżuteria antyczna nie zachowała się w wielu egzemplarzach , dlatego też ceny są bardzo wysokie i wciąż szybko rosną a kolekcjonerzy nie muszą się martwić o nabywców na nią. Na rynkach, ceny jakie osiąga srebrna biżuteria Art Deco , antyczna i przedmioty luksusowe biją prawdziwe rekordy , a wszystko za sprawą szybkiego bogacenia się biznesmenów, zwłaszcza chińskich i rosyjskich. Dynamiczny rozwój Państwa Środka, w którym kamieni szlachetne traktowane są jako talizman, doprowadził do sytuacji kiedy popyt przewyższył podaż co doprowadziło do wzrostu cen od kilku set do nawet kilku tysięcy procent. Jak wszędzie tam, gdzie upada komunizm i rośnie kapitalizm popyt na dobra luksusowe jest znaczący. Należy zaznaczyć również że w wielu krajach srebro, a szczególnie wyroby z niego są traktowane jako niezwykle cenne.  Dziś na eleganckich przyjęciach dobrze widziane są panie obwieszone gustownymi wyrobami ze złota, srebra i kamieni szlachetnych, dobrze jest mieć na paluszku pierścionek z diamentem o idealnej brylancji jak i parze kolczyków z pięknymi brylantami. Również na takowych „imprezach”, antyczna biżuteria jest często omawiana. Dodatkowym atutem może być to jeśli takowy przedmiot jest częścią kolekcji, co dodatkowo podbija jego wartość. Modę na biżuterię z brylantami spopularyzowała słynna projektantka Coco Chanel, dopełniając nimi swoje kreacje. Jej misję podjęli znani jubilerzy:Cartier, Tiffany czy Bulgari.

Srebrna Biżuteria Art Deco

Srebrna Biżuteria Art Deco – Bo piękno jest wieczne

Srebrna Biżuteria Art Deco – Proponujemy Państwu zapoznaniu się z naszą ofertą biżuterii . W naszej ofercie posiadamy wiele wzorów , zaczynając od biżuterii antycznej z brylantami, pochodzącej z XIX wieku, poprzez okres Viktoriańskiej Anglii, Biżuterię srebrną przed i międzywojenną, oraz kończąc na biżuterii srebrnej współczesnej.