Wyceny i ekspertyzy

Diamenty Antyki to profesjonalne wyceny i ekspertyzy.

Nasz firma przeprowadza profesjonalne wyceny i ekspertyzy zgodne ze standardami międzynarodowych gemmologicznych laboratorii takich jak : GIA (gemological institute of america), HRD (Diamond High Council), IGI (International Gemological Institute), EGL (European Gemological Laboratory) i WFDB ( World Federation of Diamonds Bourse). Ściśle trzymamy się zasad ekspertyzy diamentów i biżuterii z wyżej wymienionych międzynarodowych gemmologicznych laboratorii. Również często korzystamy z wycen tych laboratoriów.

Dla Państwa Informacji Eksperytyza to nie jest to samo co Wycena. Po krótce przybliże oba te pojęcia. Oba te Pojęcia w owych przykładach mają jedynie odniesienia do Biżuterii, przedmiotów jubilerskich, oraz Kamieni szlachetnych.

Ekspertyza: Jest to badanie biegłego/ eksperta w dziedzinie biżuterii , kamieni szlachetnych i diamentów w celu określenia parametrów. Jeśli te paramerty odnoszą się do biżuterii zawarte mogą być w nich takie paramerty jak:

  • Materiał wykonania np: złoto, srebro, platyna, pallad;
  • Próba: jeśli złoto np: 585, 750( próby polskie) itd. bądź 14 k/14 kt, 18 k/ 18kt ( próby ogólnoświatowe) itd. srebro: 925, 800. Platyna: 950, 999.;
  • Waga wyrobu
  • Rodzaj kamieni szlachetnych użytych w wyrobie
  • Masa kamieni
  • Szlif

Takie informacje zawarte właśnie w ekspertyzie dają obraz całego wyrobu, bądź pojedyńczego kamienia szlachetnego. Ekspert nie dołącza więcej informacji o wyrobie.

Wycena: Jest to opinia biegłego rzeczoznawcy która ma na celu podanie parametrów biżuterii bądź kamieni szlachetnych takich jak w ekspertyzie, jednak z własną adnotacją o sugerowanej cenie rynkowej. Niestety właśnie ta adnotacja o sugerowanej cenie jest często nierzetelna, co ma na to wpływ? Wpływ ma na to pobierany % od wyceny, gdzie rzeczoznawcy pobierają 3% od wartości przedmiotu, i często zawyżają tą cenę na korzyść swoją a nie klienta.

Wycena biżuterii czy kamieni szlachetnych, jest to bardzo trudna sztuka, gryż rzeczoznawca powinien umiejętnie umieć balansować w procentowych różnicach cen. Jednak nie może dochodzić do sytuacji gdzie rzeczoznawca wycenia biżuterię jako złom( jest to niezgodne z prawami etyki, oraz prowadzi do niekozystnego rozporządzenia mieniem osoby trzeciej), i tak samo nie może wycenić przedmiotu znacznie przekraczając jego wartość rynkową. Zazwyczaj wycena powinna być o 40% niższa od ceny sklepowej, chyba że mamy do czynienia z przedmiotami o niezwykłej historii, lub bardzo starych. Niestety rynek rzeczoznawców w Polsce jest bardzo ubogi i nierzetelny, w zachodnich krajach gdzie ta branża cieszy się większym zaufaniem nie są stosowane wyceny w takiej formie. W zachodnich certyfikatach nawet jeśli podaje się sugerowaną wartość przedmiotu, to nie pobiera się % od wysokości tej że wyceny.

Wyceny i ekspertyzy nie są obłożone procentową marżą od ich wysokości

Diamenty Antyki zgodnie z  międzynarodowych regulacjami gemmologicznych laboratoriów takich jak: GIA, HRD, IGI, EGL. Nie pobierają procentu od wysokości wyceny. Jednocześnie gwarantujemy profesjonalną usługę na najwyższym światowym poziomie, zgodną z międzynarodowymi standardami ekspertyzy i wyceny: biżuterii i diamentów.

  • Średnia długość badania zajmuje 1-2 dni robocze
  • Do każdego wyrobu dołączona jest Ekspertyza bądź Wycena

Brak możliwości komentowania