Zegarki

Zegarki Złote

Zegarki –  niewielkie podręczne i przenośne przyrządy do pomiaru czasu dobowego, a w niektórych wersjach również daty, noszone na ręku lub w kieszeni. Obecnie w powszechnym użyciu są zegarki na pasku lub bransoletce noszone na nadgarstku.

zegarki (1)Zegarki – Za powstanie zegarka uważa się rok 1504, kiedy to Peter Henlein umieścił zegarek sprężynowy w zegarku „pudełkowy” tworząc pierwszy zegarek kieszonkowy. Tak noszone zegarki były popularne do 1 wojny światowej. Od początku XX wieku stały się bardzo popularne zegarki naręczne noszone przez kobiety, pełniły one bardziej jak moda niż funkcjonalne urządzenie.

Od tego momentu nastąpił niewyobrażalnie szybki rozwój rynku zegarmistrzowskiego. Zegarki oprócz funkcji mierzenia czasu, zaczęły być przejawem luksusu i statusu majątkowego. W dzisiejszych czasach nie liczy się już ilość funkcji naszego czasomierza, ale to jakiej jest firmy, w którym roku był wyprodukowany, z jakiego materiału, czy jest zdobiony kamieniami szlachetnymi.

zegarki

Zegarki Patek Philippe

Patek Philippe – jedna z najstarszych, najbardziej prestiżowych marek zegarmistrzowskich firm świata. Ich początek sięga 1839r, kiedy to firma została założona przez 2 emigrantów z Polski. Dziś zegarki Patek Philippe odznaczają się: niebywałym luksusem, są najbardziej pożądanym towarem na rynku zegarków. Co ich charakteryzuje że są tak pożądani? Po pierwsze jakość wykonania, po drugie materiał jaki jest używany do ich tworzenia, po trzecie trwałość, do dziś są dostępne zegarki z początku powstania firmy, jednak osiągają one astronomiczne kwoty i są niebywałą lokatą. Należy Pamiętać że Patek Philippe nawet do dziś tworzy pojedyncze egzemplarze swoich zegarków. Zegarki Patek Philippe są dla rynku biżuterii i zegarków tym samym co Ferrari dla rynku samochodowego. Marka która dziesiątkami lat zapracowywała na to by znaleźć się na najwyższym podium i w pełni na to zasłużyła.

zegarki

Zegarki Rolex – Bo piękno jest najważniejsze

 

Rolex kolejna znana marka na rynku zegarmistrzowskim, można powiedzieć również zajmuje czołowe miejsce w jakości wyrobów. Ich Dewizą jest to: „By każdy kto nosi Rolexa czuł się jak król”. I tak zaiste jest. Świadczy o tym nawet korona i znak formowy na ceferblacie każdego egzemplarza. Nieważne gdzie jesteś, nie ważne w jakiej kulturze, marka Rolex to międzynarodowy Brend rozpoznawalny wszędzię. Oczywiście nie należy uważać że rolex to firma powszechna, Rolex jest Jak Rolce Royce – cechuje go jakość i wykonanie, by każdy kto nosi zegarki marki Rolex mógł się czuć wyjątkowy, doceniony i dopieszczony